048 777 1510

  063 6574 686

,
09:00-19:00 || 10:00-17:00 09:00-21:00 09:00-20:00

Усунення поліпів носа

Усунення поліпів носа

Прийом проводить лікар оториноларінголог, хірург.

Поліпи є доброякісні новоутворення, які утворюються в результаті набряку і розростання обмежених ділянок слизової оболонки порожнини носа і придаткових пазух. Поліпи утворюються не просто так. Це реакція слизової оболонки на хронічне подразнення. Процес утворення поліпів можна образно порівняти з появою пухиря і мозолі на нозі при носінні незручного взуття.

Існує 3 подразника, які можуть викликати зростання поліпів:

  1. Носова алергія – підвищена чутливість до алергенів, вдихуваним з повітрям (домашній і бібліотечний пил, пилок рослин, спори грибів, шерсть тварин і багато інших).
  2. Токсини золотистого стафіллококка. Це мікроорганізм який у 10% людей живе на слизовій носа.
  3. Грибкова інфекція слизової носа.

Однак, навіть при наявності зазначених причин, поліпи ростуть далеко не у всіх. Людина повинна мати генетичну схильність. Таким чином, поліпоз – це реакція слизової оболонки носа на хронічне зовнішнє роздратування при наявності генетичної схильності.

Поліпоз – це хронічне і прогресуюче захворювання. Одного разу утворившись, поліп починає повільно рости і через певний час грона поліпів призводять до утруднення носового дихання і порушення нюху. Пацієнти з поліпозом носа скаржаться на порушення носового дихання, яке розвинулося поступово і носить постійний характер. Дуже часто мають місце рясні пінисті прозорі виділення з носа.

Поліп може почати рости з будь-якого місця на слизової оболонки, проте найбільш часто вони відбуваються з решіток (осередків гратчастої кістки).

Діагностика:

При постановці діагнозу в нашому центрі вирішальне значення має діагностична ендоскопія – об’єктивне дослідження яке дозволяє визначити поширеність процесу. Всім пацієнтам обов’язково проводиться комп’ютерна томографія, яка дає відповідь на питання, наскільки вражені додаткові пазухи носа. Ми також виконуємо риноманометрію – дослідження, що показує ступінь порушення носового дихання.

Лікування:

Поліпи – це наслідок хронічного подразнення слизової оболонки носа, або алергічним процесом, або інфекційним. Можна десятки разів видаляти поліпи, але поки ми не знайдемо причину, що викликала їх зростання, цей процес буде тривати нескінченно.

Тому лікування поліпозу проводиться за наступним алгоритмом:

  1. Діагностика (посів на бактеріальну і грибкову мікрофлору, алергодіагностика, комп’ютерна томографія придаткових пазух носа).
  2. Хірургічне лікування.
  3. Проти рецидивна терапія, в залежності від результатів аллергодіагностики і бакпосева.

Кожен з трьох етапів лікування однаково важливий. Можна блискуче виконати операцію і видалити всі поліпи, але якщо причина, що викликала їх появу, не відновлена – буде рецидив. Це всього лише питання часу.

Фахівці

Олександр Ігорович Ямполь

Хірург-оториноларинголог