Псоріаз волосистої частини голови
Псоріаз – запальне шкірне захворювання неінфекційної природи. Однією з найпоширеніших форм захворювання є псоріаз волосистої частини голови, який можна розглядати, як початкову стадію більш важких форм даного захворювання.
На сьогоднішній день точна причина розвитку псоріазу не встановлена. Вважається, що хвороба реалізується при наявності спадкової схильності в поєднанні з негативними факторами, до яких відносяться:
- наявність запальних захворювань в організмі;
- зміна гормонального фону;
- механічні, хімічні, токсичні ушкодження шкіри;
- куріння, надмірне вживання алкоголю;
- прийом деяких медикаментів;
- стреси.
Симптоми псоріазу волосистої частини голови
На голові псориатичні ураження можуть локалізуватися в наступних місцях:
- на проділ волосистої частини голови;
- на шкірі над і за вухами;
- в області потилиці, задньої поверхні шиї, а також чола.
Спочатку псоріаз проявляється у вигляді папул рожевого кольору, мають округлу форму і покритих лусочками. Такі папули здатні до периферичного росту і до утворення специфічних бляшок. Лікування псоріазу волосистої частини голови.
Загальне лікування
Загальне лікування псоріазу волосистої частини голови у відділенні трихології полягає в призначенні медикаментозних засобів: седативних, антигістамінних препаратів, препаратів імунотерапії, гіпосенсибілізуючих засобів, а також вітамінів А, В і С. Також призначаються кортикостероїди і цитостатики, які доцільно застосовувати при важких течіях захворювання.
На початкових етапах псоріазу вираженої симптоматики, як правило, не спостерігається. Згодом, з’являється невелике лущення, яке супроводжується свербінням і подразненням шкіри. Надалі до існуючих симптомів приєднується запальний процес, а роздратування і свербіння стають більш вираженими. На цьому етапі хворі починають інтенсивно розчісувати шкіру голови, що призводить до тріщін, ран і саден. Захворювання прогресує, з’являються великі бляшки, а шкіра на місці ураження стає товстою і грубою.
Розчісування шкіри голови гребінцем травмує шкіру, що тільки посилює захворювання з утворенням вологою блискучої поверхні – феномен термінальної плівки. Якщо травмувати місце ураження і далі, то з’являються дрібні ділянки, що кровоточать – феномен «кров’яної роси».