048 777 1510

  063 6574 686

,
09:00-19:00 || 10:00-17:00 09:00-21:00 09:00-20:00

Лікування лупи та свербіння шкіри голови

Лікування лупи та свербіння шкіри голови

У тому випадку, якщо тріхоклазія узелкова не пов’язана зі спадковими синдромами, лікування захворювання полягає у виключенні травматізації волос в тому числі і лікування тріхотілломанії. Крім того, для лікування тріхорексіса призначається вітамінотерапія – прийом вітамінів A і E. Крім того, хворому потрібно буде наносити спеціальні бальзами або маски, які лікар відділення трихолог підбере залежно від типу волосся пацієнта.

Чим може бути небезпечно самолікування пошкоджених стрижнів волосся.

Посічені кінчики чи можна назвати серйозним захворюванням, але все ж при появі цього дефекту краще відразу звернутися до лікаря-тріхолога. Ви повинні розуміти, що січеться кінчики волосся не просто так, і далеко не завжди причина криється в новому неякісному шампуні або гелі для душу.

Ламкість волосся, пошкоджені стрижні і т.п. дефекти волосяного покриву можуть бути наслідком небезпечних захворювань, що протікають Вашому організмі, і тільки досвідчений лікар зможе діагностувати їх на ранніх стадіях і призначити правильне лікування і догляд у нас в центрі.

Перекручені волосся – це захворювання при якому в середині хворого волоса з’являються потовщення. Волос в цьому місці перекручується на 180 градусів навколо своєї осі (поздовжньої). Перекручені волосся сусідять на голові з нормальними, здоровими волоссям. При цьому розтошовуються вони рідше здорових побратимів. При бічному освітленні перекручені ділянки на уражених волосях починають блищати, оскільки відображає здатність збільшуватися. Це – один з найхарактерніших ознак захворювання, що допомагає поставити вірний діагноз.

Небезпека полягає в тому, що перекручені волосся ламаються і рвуться дуже легко. І ділянки, на яких ростуть ці волосся, набувають вигляду лисини. Зазвичай це скроневі і потилична області.

Ступінь вираженості симптомів може бути різною. При наявності невеликої кількості перекрученого волосся зовні захворювання практично непомітно. У дівчаток і жінок перекручені волосся зустрічаються частіше.

Запідозрити тріхокінез (перекручені волосся) можна у пацієнтів, які скаржаться на підвищену ламкість волосся. Характерним симптомом є і наявність «блискіток», але цей показник можна відзначити, якщо вражена велика частина волосся.

Основна діагностика полягає у вивченні уражених волосків під мікроскопом, при цьому можна буде помітити характерне перекручення стрижня. Хворі з діагнозом тріхокінез повинні бути ретельно обстежені на предмет наявності проявів інших патологій, так як перекручені волосся можуть бути тільки одним з симптомів різних вроджених синдромів.

При цьому захворюванні важливий правильний догляд за волоссям:

– Категорично заборонено проведення хімічної завивки або випрямлення волосся;

– Уникайте фарбування і частого використання засобів для укладання;

– Гребінці краще вибирати дерев’яні з добре відполірованими рідкими зубами;

– Сушить волосся без застосування фена або ставте прилад на мінімальну температуру. Не слід користуватися праскою, бігуді або плойкою;

– Взимку і літню спеку слід захищати волосся від кліматичного впливу, підбираючи відповідні головні убори;

– Після миття обов’язково використовуйте бальзам, щоб полегшити подальше розчісування.

Фахівці

Людмила Владиславівна Юрлова

Лікар дерматокосметолог