048 777 1510

  063 6574 686

,
09:00-19:00 || 10:00-17:00 09:00-21:00 09:00-20:00

Очагова алопеція

Очагова алопеція

Осередкове облисіння (гніздоваалопеція) – це захворювання, відоме в медицині як alopeciaareata (алопеціяареата, вогнищева), при якому у хворого спостерігається характерна втрата волосся «вогнищами» або «гніздами». Вогнищами алопеції називаються облисіння невеликого розміру на голові або на інших ділянках тіла.

Осередок облисіння може бути один або їх може бути кілька, їх розміри теж варіюються, але в більшості випадків вони не перевищують декількох сантиметрів. Основний симптомом осередкової алопеції – це випадання волосся на більш-менш великій ділянці шкіри голови.

Зазвичай випадання волосся починається з невеликих зон, круглої або овальної форми. Поверхня шкіри в лисинах при алопеції гладка і може бути лише злегка запаленої. Приблизно у 80% людей з’являється тільки одна лисина на голові або в іншій області тіла, у 12,5% з’являються 2 лисини (на голові або на голові і в іншій області тіла) і у 7,7% з’являється більше 2 лисин, розташованих тільки на голові або на голові і в іншій області тіла.

Причини виникнення осередкової алопеції

Універсального фактору облисіння поки не знайдено. Як причини можуть виступати:

  • Наслідки фізичних травм;
  • Ослаблення імунітету після інфекційних захворювань;
  • Стреси;
  • Генетична схильність;
  • Вплив зовнішнього середовища.

Прояви осередкової алопеціі можуть виникнути і в результаті впливу інших факторів, наприклад, нестачі будь-яких мікроелементів в організмі. Рішення про те, як лікувати осередкової алопецію, приймає лікар відділення трихології після визначення основного фактора захворювання. Дійсну причину захворювання виявляють у процесі комп’ютерної діагностики волосяних цибулин, шкіри голови, стану сальних залоз.

Спектральний аналіз проводять, щоб визначити наявність дефіциту або, навпаки, надлишку мікроелементів. При необхідності, призначаються додаткові лабораторні дослідження і консультації у фахівців іншого профілю. У нашому медичному центрі розроблена авторська методика лікування осередкового облисіння.

Фахівці

Людмила Владиславівна Юрлова

Лікар дерматокосметолог