048 777 1510

  063 6574 686

,
09:00-19:00 || 10:00-17:00 09:00-21:00 09:00-20:00

Нейродерміт волосистої частини голови

Нейродерміт волосистої частини голови

Крім своїх основних природних функцій, волосся є своєрідною прикрасою для будь-якої людини. Тому ламкість волосся і посічені кінчики можуть серйозно зіпсувати настрій навіть самому життєрадісному з нас, а особливо жінки – для неї краса волосся є найважливішим атрибутом її зовнішності.

Найбільш поширені патологічні стани стрижнів волосся

Перекручені волоси

Тріхоклазія (ламкість волосся) – патологічний стан волосся, яке відрізняється їх мимовільним обламуванням, яке буває і вроджене і придбане. Сьогодні прийнято ділити тріхоклазію на вузлову і ідіопатичну.

Вузелкова (вузлувата) тріхоклазія – різновид дистрофії волосся, яка може мати різну природу. Вона характеризується появою на стрижні волосся на різній відстані від шкіри голови вузликів, які роблять волосся ламким саме в цих ділянках. Причому волосся ламаються настільки просто, що на деяких ділянках голови залишаються острівці «уламків» – пошкоджених короткого волосся. У відділенні трихології нашого центру можливе лікування захворювань волосся на всіх стадіях.

Хвороба ця набагато більш поширена, ніж багато хто думає. Спостерігається захворювання в будь-якому віці, на неї хворіють навіть діти. Однак найчастіше до неї схильні жінки з сухим волоссям, які зловживають агресивними засобами при митті і укладанні волосся.

Кінці обламаних волоссь під мікроскопом нагадують мітлу. На відміну від монілетрікс при цьому захворюванні структура волосся між вузликами залишається нормальною, неістонченною. І тільки поблизу самого вузлика відсутня мозкова речовина. Діагностика вузлуватої ламкості в типових випадках не становить труднощів.

Наявність вузликів на стрижнях волосся, обламування волосся в вузликах і «волоть» на кінці обламаного волоса настільки характерні для цього захворювання, що сплутати вузелкову тріхоклазію з будь-яким іншим недугом неможливо.

 

Основна причина розвитку цього захворювання на нормальних волоссях – це травмування стрижня. Пошкодження можуть бути викликані використанням невідповідних шампунів або коштів для укладання, часте виконання начосом, використання «гарячих» способів укладання, пересушування на сонці та ін. Якщо волосся від природи сухі, то ризик розвитку вузлуватої тріхоклазіі збільшується.

Тріхоклазія вузловата може бути і вродженою патологією. Це захворювання може супроводжувати різним спадковим синдромам, які проявляються, в тому числі, і пошкодженнями шкіри.

Ідіопатична (спонтанна) тріхоклазія – різновид тріхоклазіі, при якій волосся обламуються приблизно на одному рівні від поверхні шкіри голови, утворюючи вогнища округлої форми. Іноді така тріхоклазія обумовлена ​​спадковими дефектами стрижнів волосся. В інших випадках це пов’язано з порушенням харчування волосся і гіповітамінозами (недостакі певних вітамінів).

Фахівці

Людмила Владиславівна Юрлова

Лікар дерматокосметолог