Лікування аденоїдів. Холодноплазмена аденотомія
Надмірно збільшена (гіпертрофована) лімфоїдна тканина, яка складає основу носоглоткової мигдалини, знайома багатьом під грізним словом «аденоїди». Часті застуди, утруднене носове дихання, дихання ротом, часті отити (запалення середнього вуха) нерідко є наслідком аденоїдної вегетації або гіпертрофії носоглоткової мигдалини. Це одне з найбільш поширених лор захворювань, яке зустрічається не тільки у дітей, але і у дорослих.
Лікувати чи видалити?
Об’єктивними показниками для хірургічного методу лікування аденоїдних вегетацій є
- Часті аденоідіти (запалення аденоїдів) – перебуваючи практично постійно в стані запалення аденоїди не тільки не здатні виконувати свою захисну функцію, а самі стають джерелом хронічної інфекції.
- Порушення повноцінного носового дихання, хропіння – гіпертрофована носоглоточна мигдалина унеможливлює нормальне носове дихання, що призводить до кисневого голодування, головних болів, затримки розумового і фізичного розвитку, деформації кісток обличчя, формування неправильного прикусу і, як результат, пошкодження емалі зубів.
- Отіт або євстахіїт, порушення слуху – закриваючи в гирлі євстахієвої труби, аденоїди заважають вільному проходженню повітря в середньому вусі, створюючи сприятливі умови для розвитку і поширення інфекцій. Усередині вуха за барабанною перетинкою відбувається скупчення рідини, яка не дозволяє слуховим кісточках і барабанної перетинки рухатися, приводячи до серйозних порушень слуху. У таких випадках видалення аденоїдів супроводжується шунтуванням барабанної перетинки.
- Аденоїдні вегетації ІІ-ІІІ ступеня, при яких аденоїди практично повністю перекривають просвіт носових ходів і гірла слухових труб. Одним з найбільш частих ускладнень є бронхіти. Відсутність повноцінного носового дихання призводить до алергізації.
Однак зробити правильний вибір на користь оперативного методу може тільки кваліфікований ЛОР лікар після проведення абсолютно безболісного і об’єктивного ендоскопічного дослідження.
Холодноплазменна коблація (аблація) – високотехнологічна, безкровна хірургічна методика.
Унікальна методика холодноплзменної коблаціі, використовувана в мед.центрі Моцарт, кардинально змінила операцію під назвою аденотомія. Не так давно ця поширена операція супроводжувалася великими крововтратами, непередбачуваними кровотечами, хворобливими відчуттями. А сьогодні це абсолютно безболісна, малоінвазивна, максимально коротка за часом і безпечна операція. Енергія узкосфокусованої хмари холодної плазми дозволяє точно впливати на обрані тканини, не нагріваючи і не обпалюючи навколишні тканини. Одночасна можливість руйнувати і коагулювати тканини зробила холодноплазменну коблацію одним з найефективніших методів в хірургії високих технологій.
Як проходить операція?
Холодноплазменна аденотомія проводиться під безпечним загальним наркозом і не доставляє пацієнтові ніякого дискомфорту. Гіпертрофована тканина носоглоткової мигдалини прицільно точно руйнується за допомогою хмари холодної узкосфокусованої плазми під повним візуальним відеоендоскопічним контролем, що дозволяє гарантувати повне випарювання аденоїдної вегетації. Кровотеча при даному хірургічному методі виключено, оскільки капіляри і навіть найменші судини тут же коагулюють.
Час проведення операції не перевищує 15 хвилин.
Операція є настільки малотравматичною і безпечною, що вже через кілька годин після її проведення пацієнт може покинути клініку.
Своєчасно виконана операція допоможе відновити повноцінне носове дихання, слух, нормальний сон і повернути вас до активного життя!