048 777 1510

  063 6574 686

,
09:00-19:00 || 10:00-17:00 09:00-21:00 09:00-20:00

Видалення новоутворень шкіри

Видалення новоутворень шкіри

Неестетичні доброякісні новоутворення шкіри або ті новоутворення шкіри, у яких великий ризик переродження в злоякісні, сьогодні видаляють одним з двох методів: лазером або хірургічним видаленням. Або спостерігають. Сучасні методи видалення безпечні для пацієнта, залишають мінімальний слід на шкірі і виключають повторний розвиток новоутворення (рецидив). Вимога пацієнта – щоб після видалення не залишилося рубця на шкірі. Турбота лікаря – повністю видалити новоутворення, щоб виключити повторний його розвиток, виключити формування видимого рубця, виключити провокацію до злоякісного переродження. Який метод видалення буде оптимальний в кожному конкретному випадку?

Тактика – спосіб видалення або додаткове обстеження і спостереження за новотвором шкіри вибирається лікарем дерматологом після візуальної оцінки. Іноді огляд не дає можливості поставити точний діагноз, так як лікар не може оцінити глибину шкіри, захоплену новоутворенням. Важлива характеристика будь-якого новоутворення – його поширення в глибину і ширину в межах нормальної тканини.

Додаткові дослідження (УЗД шкіри, гістологічне дослідження) дозволяють точно виміряти ці параметри і зафіксувати ознаки інвазивного (патологічного) зростання новоутворення, що в поєднанні з клінічною картиною та даними анамнезу, дозволяє припустити вид новоутворення і вибрати тактику його ведення.

Доброякісні новоутворення шкіри (фіброми, бородавки, родимки і ін.)

У відділенні лазерної дерматології використовують СО2 лазер. Завдяки впливу лазера видаляється не тільки видима частина утворення, а й та, яка знаходиться в глибоких шарах шкіри. Завдяки цьому після загоєння на шкірі не виникають рубці. Властивість СО2 лазера коагулювати (склеювати) кровоносні судини перешкоджає попаданню пухлинних клітин в потік крові. Тому видалення новоутворень лазером, не тільки естетичніше, але і безпечніше, ніж рідким азотом, або електричним струмом.

Лазерне усунення невусів. Результат після 2 місяців.

Пігментні плями.

Вікові пігментні плями усувають в ході лазерної шліфовки зморшок разом з верхнім шаром епідермісу або використовують спеціальні косметичні засоби. Лазерне омолодження шкіри. Усунення вікової пігментації.

Рубці.

СО2 лазер використовують для згладжування рубців, які виступають над поверхнею шкіри – післяопікових, келоїдних, після вугрової хвороби. Вдається істотно вирівняти рельєф шкіри.

Фахівці

Сергій Михайлович Вороновський

Лікар вищої категорії дерматолог